Футбол - це більше, ніж гра

Насолоджуйтесь грою та будьте здоровими

← На головну

Вадим Костюченко: «Турнір Баннікова - можливість показати Європі футбольну Україну»

15 серпня 2017 р. 21:11

16 серпня в Україні розпочинається вже 14-й за ліком традиційний міжнародний турнір пам’яті Віктора Баннікова. Детальніше про підготовку та специфіку проведення цих змагань розповів перший віце-президент національної асоціації Вадим Костюченко.

-  Проведення міжнародних турнірів свідчить про рівень розвитку футболу в кожній країні. Федерація футболу України щорічно приймає два міжнародних турніри: Меморіал Лобановського, у якому беруть участь молодіжні збірні, та Меморіал Баннікова – для гравців віком до 16 років. Щоправда, цього року у зв’язку з тим, що у Києві проходило Євробачення, було змінено терміни проведення змагань. Замість травня, коли традиційно проводився турнір, він пройде в серпні. А оскільки 1 серпня кожного року збірні переходять до старшої вікової категорії, то участь у поточному Меморіалі братимуть відповідно вже команди U-17.

-  Яка основна мета проведення турніру Баннікова?

-  Перш за все, цим турніром ми вшановуємо пам'ять легендарного воротаря та першого президента Федерації футболу України, який очолював національну асоціацію з моменту її заснування у 1991 році і до 1996 року. По-друге, як я вже зазначав, проведення турніру дає можливість набратися досвіду та отримати чудову практику нашій команді 17-річних та встановити дружні стосунки з іншими національними асоціаціями. Сьогодні вони беруть участь у нашому турнірі, а завтра – запросять нас на свої змагання. Це нормальна європейська практика. Що стосується важливості проведення матчів такого рівня для збірних команд, то можна згадати, як у різні роки свої перші кроки у великому футболі саме на турнірі Баннікова робили нинішні відомі футболісти – Роман Зозуля, Віктор Коваленко, Віктор Циганков та багато-багато інших.

-  Які особливості проведення турніру?

-  Специфікою турніру Баннікова є той факт, що в ньому беруть участь одразу вісім команд, які поділені на два квартети та проводять спочатку матчі у групах, а за результатами цього раунду вже розігрують з 1-го по 8-ме місця. Турнір проводиться з 16 по 20 серпня і проходитиме на 4-х футбольних аренах Київської області – це «Княжа Арена» в Щасливому, «Ювілейний» в Бучі, «Колос» в Борисполі та МСК ім. В. Мельника в Обухові. Таким чином, протягом чотирьох днів буде зіграно 16 поєдинків міжнародного рівня. У матчах турніру будуть задіяні арбітри української Прем’єр-ліги. Це велика робота, яку відзначають інші футбольні асоціації, котрі дають високу оцінку турніру Баннікова та приїжджають до нас і з року в рік.

-  Збірні яких країн братимуть участь у цьогорічних змаганнях?

-  Цього року, окрім України, виступатимуть збірні Естонії, Грузії, Білорусі, Словенії, Ізраїлю, Словаччини та Латвії. Загалом, учасниками турнірів Баннікова різних років були не лише європейські збірні, 2007-го у в ньому брала участь команда США, а 2008-го – Японії. Також серед цікавих фактів можна відзначити, що у тому ж таки 2008 році, коли наша країна готувалася про проведення фінальної частини Євро-2009 серед 19-річних, турнір проводився в Донецьку та Маріуполі.

-  Окрім спортивної складової, які особливості притаманні цьому турніру?

-Кожен подібний турнір – це міні-життя, яке проживає колектив, що займається його організацією. Це можливість познайомитися з представниками інших національних асоціацій, встановити ділові зв’язки, обмінятися досвідом та домовитися про подальші товариські поєдинки. Серед цікавих гостей цьогорічного турніру можу виділити, наприклад, голову футбольної академії Федерації футболу Грузії Іраклія Лілуашвілі. Але, загалом, найбільш важливим для нас є можливість показати Європі футбольну Україну. Усім командам-учасникам буде проведено екскурсії по місту та запрошено на НСК «Олімпійський» - стадіон, на якому було проведено фінал Євро-2012, а вже наступного року він прийматиме фінал Ліги Чемпіонів УЄФА

← На головну
Вища ліга. Турнірна таблиця
Команда І Очки
«Агрон» (Великога... 13 32
«Медобори» (Зелене) 13 28
«Дністер» (Заліщики) 14 21
«Колос» (Бучач) 14 16
«Поділля» (В. Бер... 14 10
ФАТ-«Подоляни» (Т... 14 7
Перша ліга. Турнірна таблиця
Команда І Очки
«Вікнини» (Вікно) 13 28
«Галич» (Збараж) 13 26
«Збруч-Агробізнес... 13 24
ФК «Борщів» 13 23
ФК «Бучач» 13 10
«Фенікс» (Біла) 13 0
Друга ліга. Турнірна таблиця
Команда І Очки
«Поділля» (Василь... 13 34
ФК «Трибухівці» 13 25
ФК «Гримайлів» (Г... 13 19
ФК «Нараїв» 13 13
ФК «Збараж» 13 11
«Дністер-2» (Залі... 13 10
Тернопільська футзальна ліга. Сезон-202/21
Футзальна ліга. Третя ліга
Тернопільська футзальна ліга. Сезон-202/21
Футзальна ліга. Вища ліга
Тернопільська футзальна ліга. Сезон-202/21
Друга ліга
Тернопільська футзальна ліга. Сезон-202/21
Футзальна ліга. Перша ліга

Наші партнери

Хто на Вашу думку стане переможцем першої ліги чемпіонату Тернопільської області сезону-2023?

"Збруч-Агробізнес" Підволочиськ75 (29,6%)

ФК "Борщів"49 (19,4%)

"Галич" Збараж48 (19,0%)

"Вікнини" Вікно44 (17,4%)

"Фенікс" Біла25 (9,9%)

ФК "Бучач"12 (4,7%)


Всього голосів: 253


Голосування закінчилось